8 tipů pro muže, jak pečovat o své vlasy v zimě

 1. Udržujte doma teplo, ale nepřetápějte

Ujistěte se, že při návratu domů, nebo při vycházení ven nedostanete teplotní šok. Pokud je teplota uvnitř vašeho domu nebo bytu mnohem teplejší než venku, může to dráždit vaší pokožku i pokožku hlavy.
 asijský podnikatel

2. Dejte přednost vlažnější vodě

BRRRR … Je tu zima, my víme! Ale pokud se chcete starat o pokožku hlavy, měli byste snížit teplotu vaší sprchy. Horká voda není pro pokožku, ani pro vlasy dobrá. Teplá voda dehydratuje vaší kůži i vlasy.  Abyste lépe regulovali teplotu horké vody, nechte ohřívač vody nebo termostat na stejné pozici po celý rok.
 

3. Myjte vlasy méně častěji

Jak často si myjete vlasy? Snažte se vyhnout každodennímu mytí. Pokud v chladném počasí omezíte mytí vlasů na dvakrát nebo třikrát týdně, můžete zabránit přílišnému vysychání vlasů.
 

4. Olej na vlasy

Během zimní sezóny bude vaše pokožka hlavy mnohem sušší, a to může vést k tvorbě lupů a šupinek, což v nejhorším případě může vést k vypadávání vlasů. Bez ohledu na to, jak jste zaneprázdněni, nezapomeňte na olej, který vaše vlasy potřebují. Je skutečně důležité, aby vaše pokožka hlavy byla hydratovaná! Použijte olivový nebo kokosový olej, vmasírujte ho do pokožky hlavy a nechte ho působit 20 minut, nakonec ho opláchněte šamponem a kondicionérem.
 

5. Nezapomínejte na kondicionér

Kondicionér je nutností. Použití kondicionéru po šamponování by mělo být důležitou součástí vaší vlasové rutiny. Během zimy doporučujeme použít hloubkový kondicionér plus masku.
 

6. Vysušte vlasy správně

Pokud jde o vysychání vlasů, měli byste vaše vlasy šetřit a vyhnout se nadměrnému fénování. I když je fén nejlepším nástrojem, když chcete vlasy upravit k dokonalosti, může to být také opravdu škodlivé, protože teplo vaše vlasy a pokožku hlavy vysušuje.
 chlap ve sprše

7. Nechte se pravidelně stříhat

Ať už máte dlouhé nebo krátké vlasy, zimní počasí může způsobit suché a křehké konce vlasů. Pravidelné střihy udržují vlasy v dobrém stavu a snižují riziko roztřepení konečků.
 

8. Dostatek tekutin a zdravá strava

Jíst zdravou výživu plnou vitamínů je nejlepší způsob, jak udržet vaše vlasy a pokožku hlavy ve skvělé formě. Také se ujistěte, že pijete dostatek vody, aby vaše vlasy a vlasová pokožka byly hydratovány.