Hlavním prvkem je kvalitní pracovní deska do kuchyně

Pracovní deska do kuchyně musí splňovat řadu kritérií, neboť se jedná o nejvíce používanou část každé kuchyně. Mezi důležité atributy náleží odolnost vůči teplu, mechanickému a chemickému poškození, hygienická nezávadnost.

kuchyňská linka

Kvalita na prvním místě

Pokud si zařizujete nové bydlení nebo jen potřebujete provést rekonstrukci vaší stávající kuchyně, je třeba věnovat pozornost výběru. Správně zvolená pracovní deska do kuchyně vám prokáže výtečnou a dlouhodobou službu. Díky tomu se vaření a čas strávený v kuchyni může stát příjemnou a zábavnou činností.

Nabídka v rámci provedení je rozsáhlá. Základní rozdělení je na desky z umělých pryskyřic, přírodního kamene a desky postformingové. Kuchyňská deska musí zkrátka být z velmi kvalitního materiálu, neboť je třeba, aby vydržela maximální zatížení, od krájení, přes vysokou teplotu pokládaného nádobí až po čištění nečistot a skvrn různými prostředky. Velmi často je zvolen coby materiál kámen. Avšak i zde není volba jednoduchá.

Kuchyňská deska z kamene má své přednosti. Jednak dodává kuchyni luxusní design. Jedná se o jedinečný vzhled tohoto materiálu. Je rovněž velmi nadčasovou záležitostí. V nabídce tak naleznete přírodní, technický i umělý kámen.

Nejvíce luxusním materiálem je přírodní kámen. Zároveň nabízí dlouhou životnost. Ideální je volba žuly vyznačující se vyšší odolností. Oproti tomu mramor je na základě odborníků nevhodným materiálem do kuchyně. U přírodního kamene je nutná dobrá impregnace, kterou je vhodné provádět jednou za šest měsíců. Zde pozor na to, že odstranění nečistot a skvrn se musí striktně provádět k tomu určenými prostředky.

bílá deska

Velmi oblíbený je rovněž umělý kámen. Ten je vyroben z drceného barevného kameniva a pryskyřice spojené v jeden celek. Vybírat lze z několika různých barevných variant. Pracovní desky z umělého kamene se celkem snadno čistí. Negativní stránkou je však nižší odolnost vůči rychlé změně teplot. V tomto směru se nedoporučuje položení horkého nádobí na kuchyňskou linku z umělého kamene.