Půst – obnova těla i duše

Půst není jen o tom, že nebudeme jíst a budeme proto štíhlí. Lidé dodržují půst také proto, aby byli zdraví, očištění, a zbavili se lpění na materiálních formách života. Ale již ve starověku lidé věděli, že když budou štíhlí, dožijí se vyššího věku. Tuto zkušenost dokládají i dnešní moderní výzkumy.

Co je to půst
Doba půstu je časem, kdy se zříkáme veškerého jídla, a pijeme jen čistou přírodní vodu. Při půstu tak dochází ke zpomalení a následného zastavení činnosti žaludku. Pokud se rozhodneme držet půst, měli bychom být velmi opatrní, jelikož nám uvolňuje staré usazeniny toxinů v těle.

Energii, kterou naše tělo ušetří na práci žaludku, použije ke zvýšené činnosti ledvin, střev, jater a dalších orgánů. A protože v některé části našeho těla může být uložena hrudka chemikálie, která se půstem uvolní, nemusí ji naše ledviny zvládnout odfiltrovat a propustí ji do krve, což může způsobit otravu celého našeho organismu. Půst se většinou drží 1, 3, 7, 15, 21 a 40 dní. Tyto doby stanovili zasvěcenci, a to na základě jejich znalostí o proudění energie v energetických centrech lidského těla.

Obnova těla i duše
Nejlepší je, když držíme půst jeden den v týdnu. Tak pravidelně očistíme náš organismus od škodlivých látek, které se nám tam nahromadily nezdravým stylem života a konzumací nezdravých potravin. Tyto látky pak zpomalují regeneraci našich orgánů, což nakonec způsobuje akutní i chronické potíže a nemoci, jako je třeba rakovina, srdeční choroby, cukrovka, vysoký tlak, astma či alergie.

Půst však také skvěle působí jako dokonalý pleťový peeling, a naše tělo účinně omlazuje, čímž snižuje náš biologický věk. Při pravidelném půstu proto budeme vypadat o mnoho let mladší, než ve skutečnosti jsme. Navíc nás půst zbaví přebytečných kil.

Návrat k jídlu
Pokud držíme půst déle než jeden den, je potřeba dbát na to, co budeme následující dny jíst. Nejlepší je jen napařená zelenina, která neztrácí svou přírodní energii, kterou následně předá našemu tělu. Další dny se již můžeme navrátit ke klasické stravě.