
Peníze sice vládnou světu, ale sociální sítě jej řídí. Instagram, Twitter po celém světě používá přibližně 2,28 miliard lidí. Samotný Facebook tvrdí, že se k němu každý den přihlašuje 1,3 miliard uživatelů. Tyto platformy spojují smrtelníky z různých končin světa. Dávají jedinečnou příležitost komunikovat s kýmkoliv odkudkoliv. Tato zábava skrývá i své temnější stránky, které jistě oželíte, pokud budete ochotní se na nějakou dobu vzdát sociálních sítí.
3 výhody života bez sociálních sítí:
1. Konalo se, nikoliv nečinně přihlíželo
Je vždy snazší něco sledovat zpovzdálí než být sám aktivní. Seznamovací aplikace Tinder nám umožňuje setkávat se s lidmi ještě předtím, než si na ně učiníme náš vlastní úsudek. Podobně jako v internetovém e-shopu máme na této seznamce na výběr z tisíce různých „produktů“, které si můžeme buď vybrat, nebo jej jedním kliknutím odmítnout. Můžeme se ukrýt za našimi profily, aniž bychom se k druhé osobě museli skutečně přiblížit. První skutečný kontakt je pak často daleko těžší.
2. Tolik se neprokrastinovalo
Z „pouhých“ 5 minut na sociálních sítích je znenadání minut 10, pak čtvrt hodiny a tak dále. Sociální sítě jsou jako stvořené k prokrastinaci, bezcílnému bloumání po obrazovce a bezmyšlenkovitému klikání. Sociální média nás lapají do svých sítí, stáváme se na nich čím dál závislejšími. Kdo se z této závislosti hodlá vymanit, udělá nejlépe, když se bude po celý den věnovat svým povinnostem a koníčkům a čas strávený na sociálních sítích se pokusí limitovat na minimum.
3. Méně se chlubilo a závidělo
Člověk by měl být sám sebou. Trend sociálních sítí posunul naši prezentaci na zcela jinou úroveň. Lhaní a závist jsou vlastnosti, které jsou důsledkem způsobu novodobé komunikace jejich prostřednictvím. Mnoho uživatelů Instagramu je vystaveno obrovskému tlaku. Přejí si žít život, který sledují u druhých. Touží po nejnovějších autech, pohledné partnerce i luxusní dovolené. Bez ohledu na to, jestli vyobrazený životní styl na sociálních sítích odpovídá realitě, jisté je, že ve spoustě lidí podněcuje pocity méněcennosti.